Setkání odborníků z oblasti síťových technologií na Konferenci e-infrastruktury CESNET se blíží.

V úterý 20. 4. 2021 začíná Konference e-infrastruktury CESNET, tradiční setkání odborníků z oblasti síťových technologií, náročných výpočtů a datových uložišť. Sdružení CESNET na konferenci představuje své aktuální služby i novinky z vlastního výzkumu a vývoje. Letošní ročník probíhá v souladu s protiepidemickými opatřeními formou online, potrvá tři dny.

Během úterního dopoledního bloku se účastníci konference nejdříve seznámí s historií sdružení CESNET, jeho současnými úkoly i plány do dalších let. Vyslechnou si také příspěvky zahraničních hostů. Odpoledne, které je věnováno sekci Síť a síťové služby, se pak dozví o zahájeném upgradu sítě CESNET.

Ve středu dopoledne se řečníci zaměří na služby a aktivity v oblastech náročného počítání a ukládání dat. Představí výhledy sdružení CESNET na poli výpočetní a datové infrastruktury, na řadu přijdou i plány partnerů sdružení, mimo jiné národního superpočítačového centra IT4Innovations. Odpoledne se bude mluvit o aktuálně velmi intenzivních potřebách: nástrojích pro vzdálenou práci a výuku, audiovizuální přenosy či vzdělávání na dálku, o podpoře spolupráce a multimédiích.
Závěrečný den je vyhrazen digitálním identitám a kybernetické bezpečnosti.
Kompletní program konference naleznete na https://www.cesnet.cz/akce/konferencecesnet/. Na stejném místě se můžete na akci stále bezplatně zaregistrovat a sledovat stream konference.