Aplikace pro zpracování přirozeného jazyka (NLP) v posledním desetiletí prudce vzrostly. S rozmachem asistentů umělé inteligence a organizací, které do svých podniků zavádějí více interaktivních zkušeností mezi člověkem a strojem, je nezbytné pochopit, jak lze techniky NLP využít k manipulaci s textovými daty a jejich analýze.

Moderní techniky dokáží zachytit nuance, kontext a propracovanost jazyka stejně jako lidé. A pokud jsou tyto techniky správně navrženy, mohou vývojáři pomocí nich vytvářet výkonné aplikace NLP, které zajišťují přirozené a bezproblémové interakce mezi člověkem a počítačem v rámci chatbotů, hlasových agentů s umělou inteligencí a dalších. Modely hlubokého učení si získaly širokou popularitu pro NLP díky své schopnosti přesně zobecňovat v celé řadě kontextů a jazyků. Modely založené na transformátorech, jako je obousměrný kodér reprezentace z transformátorů (BERT), způsobily revoluci v NLP a nabízejí přesnost srovnatelnou s lidskými základními parametry v benchmarcích, jako je SQuAD pro otázky-odpovědi, rozpoznávání entit, rozpoznávání záměrů, analýzu sentimentu a další.

Kurz probíhá on-line.

Jazyk: angličtina

Registrace a více informací ZDE nebo na training@it4i.cz

Kurz pořádá IT4Innovations národní superpočítačové centrum a spolufinancován je PRACE jakožto PTC kurz (PRACE Training Course).